w

FOLKTOKI z dobrym smakiem — podcast dla Ciebie i o Tobie

Folktoki o życiu z dobrym smakiem podcast dla Ciebie i o Tobie. Grafika z ciemnymi pasami i kropkami. Napois FOLKTOKI. Logo FOLK.
Folktoki o życiu z dobrym smakiem podcast dla Ciebie i o Tobie

14.02.2022 r. odpalamy! Walentynki — idealny czas, by sprawić Ci prezent. FOLKTOKI to tytuł podcastu, który tworzymy właśnie dla Ciebie. Rozmowy, gesty, spotkania, historie, które z osobnych stają się wspólne. O tym, jak czworonożni przyjaciele nas inspirują i topią nasze serca. Psy, koty, przyjaźń. Wymiana myśli i uczuć, bez nadęcia, za to z miłością, zrozumieniem i uśmiechem. O życiu z dobrym smakiem. Zacznij słuchać, a nie przestaniesz…

Folktoki.pl premiera. Grafika z pasami i kropkami. Napis biały FOLKTOKI.PL. Logo FOLK. Napis różowy PREMIERA,. na dole kilka napisów #filktoki.
Folktoki.pl premiera

„Psy, koty i… estetyka życia —  kalejdoskop koloru, formy i treści. Z miłości do zwierząt, dobra i piękna powstał FOLK — sposób na życie w zgodzie z naturą, higieną umysłu i estetyką codzienności”. Właśnie taki opis w pigułce tego, czym jest marka FOLK, możesz przeczytać w wielu miejscach naszej z Tobą komunikacji. Tę filozofię, to obfitujące w rozmaite detale założenie, dedykujemy właśnie Tobie — świadomemu odbiorcy najwyższej jakości, nie tylko jedzenia dla czworonogów, ale w ogóle codzienności. Zatem… czym są FOLKTOKI? Oto kilka słów wyjaśnienia, rodzaj mapy naszych myśli.

FOLKTOKI - dla Ciebie i o Tobie. Graficzny czaro-biały element pasków i kropek. Napis FOLKTOKI, #folktoki i logotyp FOLK.
FOLKTOKI – dla Ciebie i o Tobie

FOLKTOKI — skąd nazwa, jaki rodzaj przekazu, dla kogo?

FOLKTOKI… z czym Ci się kojarzy ten neologizm? Chętnie posłuchamy — podziel się z nami swoimi myślami. Będzie nam ogromnie miło, jeśli włączysz się w powstawanie FOLKTOKÓW, dasz się zaprosić do naszej Folkowej rodziny. Dziś jednak opowiemy Ci, jakie my mamy obrazy przed oczami, słysząc hasło FOLKTOKI.

Spolszczona wersja angielskiego słowa talk — rozmawiać, czy talking — mówić, jest zamierzona. Tak, to są nasze do Ciebie i przede wszystkim z Tobą  „toki” —  rozmowy, pogaduchy, ploteczki przy aromatycznej kawie, czy pysznej herbacie.

Tokami określa się też tańce godowe ptaków. Tak, masz rację — świetne spostrzeżenie i ono również nie jest pozbawione celowości. Trochę przecież tak jest, że każda dobra rozmowa, zwłaszcza tete-a-tete, to rodzaj wzajemnego oczarowywania się, wymiany pozytywnej energii, obopólnej inspiracji, ukłonu słuchacza wobec rozmówcy i odwrotnie. Podczas ważnej dla nas konwersacji, chcemy dobrze wyglądać, zależy nam, by rozmówca widział w nas osobę wartościową, merytoryczną, może nawet zabawną, a już z pewnością przychylną. Dyskusja jeden na jeden to zdecydowanie jakiś ekwiwalent zalotów, rozpinanie barwnego wachlarza własnych myśli i leksykalnych umiejętności przed interlokutorem. My również chcemy przez te chwile bycia razem, pokolorować Twój świat na niezliczoną ilość odcieni i mamy silne przekonanie, że nasi goście też go takim nam wymalują — polichromatycznym i niezmiernie ciekawym.

Wiesz, że użyte wyżej określenie tete-a-tete, to nie tylko synonim rozmowy oko w oko, ale też rodzaj dwuosobowej kanapy, popularnej szczególnie we Francji pod koniec XVIII wieku. To siedzisko skonstruowane było w kształt litery „S”, co dawało rozmówcom możliwość patrzenia sobie podczas konwersacji w oczy. Na taką kanapę Cię właśnie zapraszamy. Poczuj się komfortowo, poczuj się jak u siebie…

FOLKTOKI — rozmowy o życiu z dobrym smakiem

Rozmowy o życiu z dobrym smakiem. Czarno-białe elementy graficzne pasów i kropek. Napis FOLKTOKI, logo FOLK, pod spodem czerwony napis rozmowy o życiu z dobrym smakiem.
Rozmowy o życiu z dobrym smakiem

Właśnie tak zatytułowany został cykl wywiadów — rozmów z ciekawymi ludźmi o… życiu po prostu. Motywem przewodnim będą zwierzęta, choć nie jedynie psy i koty, ale także inne stworzenia świata fauny.

Bliska jest nam filozofia funkcjonowania w zgodzie z naturą, w pełnym poszanowaniu jej potęgi, wielorakości i bogactwa. Wierzymy, że ludzie, którzy traktują siebie samych jak część przyrody, w oczywisty sposób są wobec tego ekosystemu pokorni, zdając sobie sprawę, że Matka Ziemia bez nas, doskonale sobie poradzi, my bez niej nie mamy szans na przetrwanie.

Nieustanna więc jej degradacja, której w swojej ignorancji i arogancji człowiek barbarzyńsko się dopuszcza, jest krótkowzroczna, słaba, zła zwyczajnie. Im głośniej i częściej będziemy o tym mówić, tym większa szansa, że choćby na zasadzie mantry, która wielokrotnie powtarzana staje się w końcu automatycznie rezonującą w głowie myślą, i ta prawda – o naszej małości wobec natury wdrukuje się w naszą jaźń.

Nie ma być jednak śmiertelnie poważnie. Będzie — taki mamy plan —swobodnie, na luzie, często z przymrużeniem oka. Poważne sprawy jedno, ale przecież radość z życia nie wyklucza pamięci o tym, co istotne. Bliskie jest nam miłowanie tego, co tu i teraz, cieszenie się drobiazgami, poluźnianie krawatów.

Jesteśmy ciekawi ludzi i ich doświadczeń, stąd naszymi gośćmi będą osoby z przeróżnych środowisk, wykonujący rozmaite zawody, mający na swoich barkach arcyciekawe przeżycia. Zawsze warto słuchać innych, najlepiej lepszych od siebie, bo to gwarant rozwoju własnego. Zatem będziemy gościć ludzi zaskakujących, interesujących, a ile nam opowiedzą stricte o zwierzakach… to się zobaczy.

Wierzymy, że rozmawianie o życiu z dobrym smakiem ma sens, a że ewidentną wartością dodaną do jakości codzienności są nasi czworonożni przyjaciele — tego chyba tłumaczyć sobie nie musimy. W końcu Ty jesteś z nami — doskonale zatem wiesz, o czym mówimy.

Już cieszymy się na te spotkania. Pamiętaj jednak, że Twoja opinia jest dla nas kluczowa. Chętnie więc posłuchamy Twoich opinii, być może sugestii — kogo chcesz posłuchać, czyje spotkanie by Cię zafrapowało. Odzywaj się do nas, pisz na FB @fallinfolk, zresztą kanałów dotarcia do nas jest sporo. A może Ty dasz się zaprosić? Jeśli masz chęć na rozmowę — zapraszamy.

FOLKTOKI — garść wiedzy z dobrym smakiem

Garść wiedzy z dobrym smakiem. Zdjęcie profilów psa i kota. Z lewej element graficzny psaów, na górze kropek. Napis FILKTOKI>PL, na dole napis Garść wiedzy z dobrym smakiem.
Garść wiedzy z dobrym smakiem

Tak z kolei zatytułowana jest ta część podcastu, która będzie foniczną odsłoną naszych blogowych artykułów.

Nie masz czasu czytać, oglądać, wciąż jesteś w biegu… Coraz szybciej i ciaśniej w naszym życiu. Znamy to wszyscy niestety. Nie dajmy się jednak zwariować. Spójrzmy w dal, po sam horyzont, dajmy odpocząć oczom, przewietrzmy głowę. Oderwijmy się od monitorów, ekranów, wszelkiego rodzaju elektronicznych przekaźników. Nasz mózg i tak nie jest już w stanie zebrać natłoku obrazów, stąd ślepota reklamowa, głuchota na szum informacyjny, który zwyczajnie odbija się od nas jak od niewidzialnej zapory. Mądry organizm broni się sam. Przestaje wchłaniać. Nic już nie widzimy, nie słyszymy, nasza świadomość zwyczajnie mówi pas!

Natury nie oszukasz, jesteśmy konglomeratem ciała i Ducha. Ten ostatni przede wszystkim karmi się kontemplacją. Jak świat światem, nic w tej kwestii się nie zmieniło. I choćbyśmy piętrzyli wynalazki, stosowali techniczne akrobacje niemożliwe, zawsze staniemy w tej samej prawdzie — człowiek potrzebuje przede wszystkim miłości i zrozumienia, a tym sprzyja chwila, którą się celebruje, bo w pozornej stagnacji przychodzi całe dobro, do którego tęsknimy.

Masz dość? Zatem dowiedz się tego, co Cię interesuje, bez czytania, wysiłku, ot tak, po prostu. Jedziesz samochodem, sprzątasz, przyrządzasz posiłek… posłuchaj przy okazji. Wiedza podana na ciepło, dokładnie tak… danie nie za gorące, nie za zimne… mniam.

A może w ogóle nie masz już sił i ochoty na żadną aktywność? Połóż się, zamknij oczy, a my opowiemy Ci o tym, na zgłębienie czego nie masz czasu ani energii. Przyznaj — kusząca propozycja…

FOLKTOKI — podsumowanie

Rozgość si e i posłuchaj. Zdjęcie kota i psa w słuchawkach. Z lewej graficzny element pasów. Na górze kropki. Kilka logotypów FOLK. Napis FOLKTOKI.PL
Rozgość si e i posłuchaj

System skojarzeń wieloraki. Splatające się opowieści, czyjeś losy, wydarzenia prowokujące spotkania, rozwiązania, ciąg dalszy życia — zawsze wespół, nie jesteśmy przecież samotnymi wyspami, ale społecznością, związkami przyczynowo-skutkowymi. Łączymy więc rozmaite pomysły i opcje, tworząc idealnie gruby warkocz, chałkę, mieszankę… czegoś z czymś. Tradycji z nowoczesnością. Dzieciństwa z dorosłością. Starego z nowym. Rozumu z sercem. Czucia i wiary ze szkiełkiem i okiem mędrca. Teorii z praktyką. Sztuki czystej z użytkową. W końcu,,, życia człowieka z czworonożnym przyjacielem.

Chcemy, by nasz podcast był zgodny Folkowym sznytem, estetyką podania, którą już znasz i ufamy — lubisz. Chyba więc już wiesz czego się spodziewać.

FOLKTOKI to konsekwentny element realizacji założenia całościowego i mamy nadzieję, że odnajdziesz się również i w tej naszej propozycji. Zatem ufamy, że będzie naturalnie, swobodnie, miło i do rzeczy. Niech się wartko snują historie, których ciąg dalszy będzie przez Ciebie wyczekiwany. Zapraszamy, rozgość się wygodnie i posłuchaj…

Jak koty okazują miłość. Kobieta przytulająca kota rasy brytyjskiej logo Blog. po prawej stronie żółte kropki, po lewej białe paski.

Jak koty okazują miłość — 12 oznak tego, że Twój kot Cię kocha [podcast]

Jak pies okazuje miłość. Para młodych ludzi z małym białym psem. Z prawej strony kropki i logo FOLK.

Jak pies okazuje miłość — 10 zachowań psa mówiących o tym, że Cię kocha [podcast]